Lato to idealny czas na zabawę na świeżym powietrzu. Aktywne spędzanie wolnego czasu to jedna z najlepszych form zabawy. Przedstawiamy wam nasze top 5 zabawek, które świetnie się sprawdzą podczas zabawy w ogrodzie, na plaży czy w piaskownicy.

1. Mata wodna, brodzik, fonatanna ogrodowa. 

Fontanna jest prosta w obsłudze wystarczy, że podłączysz matę do węża ogrodowego, a strumienie wody będą swobodnie wypływały do góry jak z prawdziwej fontanny. Bawiąc się w fontannie ogrodowej dziecko rozwija się ruchowo i poprawia koordynację wzrokowo-ruchową. Maty-wodne-akcesoria-do-wody
Fontanna oswoi dziecko z wodą oraz zachęci do zabawy na świeżym powietrzu. Mata nie tylko świetnie wygląda, ale dostarcza też mnóstwo zabawy na długie godziny.
W ofercie naszego sklepu posiadamy trzy rodzaje mat wodnych o średnicy 170 cm oraz 100 cm.
2. Koparka ładowarka kołowa, spychacz, model z metalu Die- Cast H-Toys 1913 1:40

Duża, metalowa koparko - ładowarka z ruchomą łyżką. Piękny model, wykonany z dbałością o każdy szczegół od H-TOYS. Świetna zabawka dla małych fanów dużych pojazdów, a duży pajazd to dużo zabawy.
https://dolinazabawek.com/Koparka-ladowarka-kolowa-spychacz-model-z-metalu-Die-Cast-H-Toys-1913-1-40-p160

Ten ciężki pojazd przeznaczony do ciężkich prac. Metalowa koparka jest odporna na uszkodzenia i nawet najbardziej szaloną "jazdę". Dzięki dużym, gumowym kołom, niestraszna jej żadna nawierzchnia. Pojedzie po dywanie, ale też trawie czy piachu. Auto z idealnie zachowanymi proporcjami w skali 1:40. Zachwyca szczegółowym wykonaniem! Odwzorowano w nim najmniejsze detale. Łyżka pojazdu jest ruchoma, co sprawia, że zabawa trwa bez końca!3. 
Słomki do budowania klocki konstrukcyjne

Zestaw klocków w kształcie kolorowych słomek wykonanych z plastiku, które świetnie pobudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka. Dziecko będzie mogło budować duże konstrukcje w domu lub na podwórku. Można z nich tworzyć najróżniejsze wzory, kształty i formy. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia małego konstruktora. Klocki są łatwe w użyciu.
W ofercie posiadamy zestaw klocków box 340 el. oraz box 400 el. 
Slomki-do-budowania-klocki-konstrukcyjne-box-340-el.
Slomki-do-budowania-klocki-konstrukcyjne-Box-400-el.

Doskonała forma zabawy dla chłopców i dziewczynek!   

W trakcie zabawy klockami dziecko:

1. Ćwiczy zdolności manualne

2. Ćwiczy koncentrację

3. Ćwiczy koordynację wzrokową

4. Rozwija wyobraźnię  

5. Rozwija kreatywność

klocki-konstrukcyjne-słomki-dla-dzieci

4. Pistolet do robienia baniek mydlanych

Każde dziecko kocha bańki mydlane. Dla maluchów bańki są niczym magia. Dlatego nasze pistolety do robienia baniek mydlanych z ulubionymi postaciami z bajek dostarczą super zabawy na długie godziny.
Pistolet-do-robienia-baniek-mydlanych-Psi-Patrol
Pistolet-do-robienia-baniek-mydlanych-Frozen-Kraina-Lodu.
W ofercie sklepu posiadamy pistolet do robienia baniek mydlanych z wizerunkiem bohatera z Psiego Patrolu oraz Krainy Lodu. 5. Na zimniejsze i pochmurne dni świetnie sie sprawdzą gry zręcznościowe i łamigłówki.


Gry zręcznościowe korzystnie wpływają na rozwój dziecka m.in na zdolności manualne najmłodszych.
Gry-zrecznosciowe  
W ofercie naszego sklepu posiadamy gry rodzinne wymagające więcej niż jednego gracza oraz gry, w które dziecko może grać samodzielnie np. wszelkiego rodzaju układanki.
https://dolinazabawek.com/Gra-zrecznosciowa-drewniana-ukladanka-balansujacy-slonik-p210
https://dolinazabawek.com/Gra-zrecznosciowa-wieza-balansujace-klauny-18-el-p26

Podczas zabawy dziecko ćwiczy koncentrację i chwytnośćrozwija małą motorykę, a także umiejętność radzenia sobie z porażką.